TODAY'S METAL

Ревюта от и за съвременния метъл фен

  • About TMB

    BGR: Today's Metal е сайт за метъл ревюта с идеална цел, създаден през 2011-а година, за да популяризира модерната метъл сцена. Нашата цел - бързо и лесно да разберете става ли нещо ново за слушане или не!

    ENG: Today's Metal is a non-profit webzine for metal reviews, established in 2011 with the purpose of promoting the modern metal scene. Our goal - to quickly let you know if a new metal album is worth your time!

    [FACEBOOK]        [INSTAGRAM]        [YOUTUBE]        [TWITTER]        [E-MAIL]
Показват се публикациите с етикет schwarzer engel. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет schwarzer engel. Показване на всички публикации

Schwarzer Engel - Kult Der Krähe

Posted by Today's Metal Crew On понеделник, февруари 05, 2018 0 коментара

ЖАНР: Dark/Gothic Metal/NDH
ОТ/Г: Германия | 23.02.2018
ЛЕЙБЪЛ: Massacre Records
ОТНЕМА: ~40 минути


Schwarzer Engel - Imperium I: Im Reich der Götter

Posted by Today's Metal Crew On събота, април 11, 2015 0 коментара

Стилът: Symphonic/Dark/Gothic Metal/NDH
От/Год: Германия, 2015
Лейбъл: Massacre Records
Отнема: ~43(+5) минути 


Предният албум на Schwarzer Engel "In Brennenden Himmeln" беше най-тежкият албум за групата досега, затова с интерес очаквах какво ни е приготвил Dave Jason в този нов и загатващ продължение проект, наречен "Imperium". Не съм запознат с концепцията за евентуалните следващи части, но след като тази е "Im Reich der Götter", предполагам, че за следващата ще трябва да се слезе до ада. И там вече музиката може и да е по-тежка, защото "Im Reich der Götter", макар да не е никак лек, разчита предимно на чисти вокали и по това по-скоро прилича на по-ранните творби на групата.

Първата песен, която чухме предварително, е и първата същинска композиция в албума - "Gott vs Satan". Тежка, напрегната, мрачна, епична и залагаща на мощни ревове в припева си, тя е е и една от най-добрите песни в "Im Reich der Götter". Следва я другият своеобразен сингъл "Herrscher der Nacht", който е все така мрачен, но далеч не толкова тежък и като цяло задава темпото за случващото се нататък из албума. Незнайно защо ми се струва и че въпросните две песни със сигурност ще се усладят на феновете на Samsas Traum, така че ако сте сред тях - не му мислете много. Следващата "Schwarzkunst" е един от личните ми фаворити в албума, тъй като много ми напомня по звучене на смазващата "Grenzenlos" от предишния албум, пък и в нея дочувам малко от любимото си индъстриъл/NDH звучене, в случая много напомнящо ми за Ostfront.

Средната част на албума обаче ми се стори не чак толкова убедително, поне след първите няколко слушания. "Ave Maria (Die Mutter Gottes)" е хубава и епична, но основният инструментал е оставен леко на заден план и така китарите и барабаните малко се губят под купищата оркестрации. "Du" е добър и все така мрачен готик трак, в който пианото играе голяма роля, а в "Riff der Toten" само припевът спасява песента от това да я прескачам всеки път - просто на песента ѝ липсва енергия. "Tiefer" звучи по подобен начин и е по-енергична, дори се дочуват и екстремни вокали, но основната част на песента звучи малко еднообразна и недоизпипана. В "Schmerz bleibt Mein" дълго се чудех дали Тил Линдеман не изпълнява припева, тъй като гласът рязко става сходен с неговия, но явно всичко идва от "ехо" ефекта и дългогодишното мозъкопромиване с Rammstein.

Финалните щрихи на албума идват първо под съпровода на орган и епични напеви "Алелуя!" в "Meine Liebe", а след това под формата на тежкия епос с изключително мелодичен припев "Im Herzen wohnt die Trauer". С това завършва регулярното издание на албума, но който е хитър, ще си намери лимитираното такова, защото в него е друг от най-добрите тракове в него - "Beuget Euch". Насечените му рифове, напрегнати оркестрации и електронни включвания определено заслужават място в албума и то не просто под формата на бонус, ама...

За пореден път Schwarzer Engel ни дават качествен, мрачен и епичен материал за слушане. В основната на всичко отново стои мултиинструменталистът и вокалист Dave Jason, който обаче този път е сътворил с една идея по-леки композиции. Слабост се усеща най-вече в средната част, където може да поговорим на тема "еднообразие", но с изключение на това, "Im Reich der Götter" не страда от кой знае какви други проблеми.
 
+ + + + +
Мрачен, епичен, надъхващ и мощно звучащ албум.
Dave Jason сякаш пее с гласовете на няколко човека.
Електрониката и оркестрациите се допълват по наистина прекрасен начин.
Това е идеалният саундтрак за темата, засягаща борбата между ангели и демони, богове и дяволи и т.н.

- - - - -
Не особено вдъхновяваща средна част на албума.
Оркестрациите и ефектите понякога прекалено заглушават останалите инструменти.
Някои доста еднообразни парчета.
 
IF YOU LIKE
Samsas Traum, Agathodaimon, EWIG, Eisenherz, E Nomine, Ostfront и др.

Автор: Testset
[7.5/10]

Schwarzer Engel - In Brennenden Himmeln

Posted by Today's Metal Crew On четвъртък, юли 25, 2013 0 коментара

Стилът: Dark/Gothic Metal/NDH
От/Год: Германия, 2013
Лейбъл: Massacre
Отнема: ~53(+3) минути


Винаги съм уважавал мултиинструменталистите и особено онези от тях, които имат умението и волята сами да записват цели албуми. И когато не само успяват да запишат много материал, а той се окаже и добър, тогава вече съм наистина впечатлен - точно както се случи с "In Brennenden Himmeln". Dave Jason е записал целия албум почти изцяло сам, с малко помощ от барабаниста Щефан Дитрих (ex-Mystic Prophecy) и познатия ни от Oomph! китарист и клавирист El Friede, а крайният резултат от този почти самостоятелeн труд е най-добрият албум на Schwarzer Engel досега.

Музиката на Schwarzer Engel представлява комбинация от мрачен/тежък готик метъл, симфонични елементи и умерено количество електроника, с текстове изцяло на немски език. Вокалите варират от ниски чисти до мрачни и харш такива, като често се дочуват женски и хорови включвания, а от тежките китари ни нападат здрави, често изсвирени на полутон (с цел "повече мрак") рифове. И когато комбинираме всичко това с плътната и предразполагаща към куфеене ритъм секция, към ушите ни политат епични парчета като "In Brennenden Himmeln" и "Im Schatten Des Todes", разкуфяващата "Auf In Der Kampf", мащабната "Feuer Mit Feuer", смазващата с насечени рифове "Grenzenlos", избиващите на NDH "Psycho-path" и "Der Fährmann", а и осезаемо по-тежките "Der Untergang" и "Drachen Über Eden". В общи линии, имам какво (хубаво) да кажа за почти всеки трак в албума, защото, без да преувеличавам, в него слаби песни няма. Като компромисен бих отбелязал единствено сингълa "Schwarze Sonne" (с гост-вокали от Йохана фон Орлеанс от E Nomine), просто защото не притежава тежестта и заряда на останалите парчета в този иначе пълен с точни попадения албум.

Накратко, ако харесвате епичен разкуфяващ метъл с тежки китари, мрачни оркестрации, мелодични припеви и често включващи се електронни елементи - то в никакъв случай не бива да пропускате "In Brennenden Himmeln"! Палци горе за Dave Jason, който е успял да събере цялата тази епичност само в един албум, при това в жанр, в който повечето групи незнайно защо се заливат с меланхолия и бавнотия, погрешно мислейки, че така стават по-мрачни. Schwarzer Engel смазва конкуренцията в жанра и се превръща в любимия ми готик метъл албум за годината дотук. И честно казано се съмнявам някой да го изпревари в идните месеци.

+ + + + +
Епичен, мрачен, мощен, тежък и мелодичен едновременно - страхотна комбинация!
Трудно е за вярване, че един човек е композирал и изсвирил сам нещо толкова мащабно.
Тежки китари, плътни вокали (чисти и харш), добри оркестрации, здрава ритъм секция.

- - - - -
Чисто субективно - можех да мина и без 2-3 парчета от албума.

IF YOU LIKE
Samsas Traum, Agathodaimon, EWIG, Eisenherz, E Nomine, Stahlmann и др.

Автор: Testset
[9/10]